Soovitused efektiivseks päikesekaitseks

 

 

 

  

Kaitse beebisid ja väikelapsi otsese päikesekiirguse eest (ujumistrikoo, t-särk) ja kindlasti kasuta peakatet. 
  Alla 12 kuused beebid ei tohiks üldse olla otsese päikesekiirguse all. Vanematel lastel tuleb kasutada päikesekaitsevahendit faktoriga alates SPF 30 ja SPF 50.
  Kanna päikesekaitse toode nahale 20-30 min. enne päevitamist (filterained vajavad natuke aega, et imenduda ja saavutada maksimaalne toime).
  Kaitsev efekt väheneb oluliselt pärast ujumist, higistamist ja rätikuga kuivatamist. Seetõttu on soovitav kasutada tooteid korduvalt. Päevitamisel peaks seda tegema umbes 90 min. intervalliga, lastel iga 45 minuti järel.
  Väldi keskpäevast päikest (UV kiirgus on kõige tugevam 11.00 - 15.00). Eriti tuleb seda jälgida reisides soojale maale kuna UV kiirguse intensiivsus erineb oluliselt põhjamaisest kliimast. 
  Kasuta päikesekaitsevahendit ka siis, kui otsest päikesepaistet ei ole. UV kiirgus jõuab sinuni ka läbi pilvede. Vesi, liiv ja lumi peegeldavad UV kiirgust ja muudavad selle intensiivsemaks. Kasuta õige faktoriga vahendit. 
  Teatud ravimid ja ka kosmeetikatoodete koostisained, võivad suurendada naha tundlikkust UV kiirgusele ning põhjustada fototoksilisi ja fotoallergilisi reaktsioone. Fototoksiline reaktsioon tekib tavaliselt juba esimeste minutite või mõne tunni jooksul pärast kokkupuudet UV kiirgusega ja selle sümptomid sarnanevad päikesepõletusega.

  Oluline on tunnetada, kui päevitades on Teie nahk hakanud punetama. Sellisel juhul tuleb koheselt reageerida ja edasine päikese käes viibimine pole lubatud isegi päikesekaitsevahendiga.
  Oluline on teada, et isegi väga kõrge faktoriga (SPF) tooted ei taga 100% kaitset ning eelkõige tuleb ikkagi jälgida, et ei jäädaks liiga kauaks otsese päikese kätte. 
  Päikesekaitse saavutatakse ainult piisava koguse kasutamisel - täiskasvanu peaks ühe korraga määrime peale ~2 supilusikatäit (2 mg / cm2). Väiksema koguse korral saavutate vähema kaitse kui tootel olev SPF.
  Soojade ilmadega ja päikese käes viibides jooge palju vett, et taastada higistamisel tekkinud veekadu.

 

Sebamed - 50 aastat apteegikosmeetikat. enam kui 20 aastat Eestis !