Sebamedi ajalugu

Ajalugu

Dr.  Heinz Maurer töötas 1952.aastal noore arstina Bonni Ülikooli kliiniku dermatoloogiaosakonnas. Kliinikus töötades puutus ta iga päev kokku nahahaiguste patsientidega, kelle puhul pakkus talle erilist huvi naha pesemine. Tihtipeale oli patsientide nahk sügelev ja ketendav. Pesemine tegi kuiva naha seisundi veelgi hullemaks ja seetõttu oli pesemine teatud nahahaiguste puhul keelatud. Pesemiseks kasutati tavalist seepi, mis muutis nahahaiguse käes vaevleva naha tervisliku seisundi veelgi hullemaks. Arstide jõupingutused ja ravi muutus tavalise seebiga pesemise järel mõttetuks. Noorel arstil tekkis idee leida pesuaine, mis ei kahjustaks juba niigi haiget nahka. Oma idee elluviimisel lähtus dr. Maurer naha kergelt happelisest kaitsekihist ehk happemantlist, mis kaitseb nahka kahjulike keskkonnamõjude, dehüdratsiooni, kahjulike mikroorganismide jmt eest. Kuna naha pH tase on kergelt happeline, pH-väärtusega 5.5, siis soovis ta leida pesuainet, mis säilitaks naha loomuliku pH ja aitaks seda kahjustuste korral ka taastada.

Esimesed katsetused toimusid pehmetoimelise suhkru tensiididel põhineva pesuainega, mis lisati ekseemiga patsientide vannivette. Tulemus oli hämmastav – nõrgalt happelised tensiidid puhastasid nahka õrnalt ja ei ärritanud kahjustatud nahka. Kuna kliiniku juhtkonda ei veennud katsed patsientidega, siis  jätkas dr.Maurer 1953.aastal oma uurimistööd Bonni Ülikooli lastekliinikus.

Bonni Ülikooli lastekliinikus oli tegu lastega, kelle nahk on täiskasvanu omast oluliselt erinev - õhem, õrnem ja  tundlikum. Laste probleemideks olid eelkõige ekseemid ja mähkmelööve. Sealne uurimistöö andis dr.Maurerile palju teadmisi lapse naha eripära kohta, mida ta rakendas Sebamed Baby sarja toodete väljatöötamisel.

Järgnesid uurimistööd Mainzi Ülikoolis koostöös prof. Keiningi, prof. Braun-Falco ja prof. Weberiga.  Nende uuringute tulemused andsid 1956. aastal kinnitust suhkru tensiidide postiivsest toimest nahale. Dr. Maureri idee oli saanud reaalsuseks ja 1956. aasta lõpus valmistati esimene seebivaba seep, mille pH oli 5.5.

Dr. Maurer oli esimene, kes julges välja öelda, et 2000 aastat on inimesed end valesti pesnud ning astus vastu suurtele pesuvahendeid tootvatele ettevõtetele. Tema nahaomase pH-väärtusel põhinev tehnoloogia leidis tunnustust ja heakskiitu dermatoloogide ning apteekrite poolt. 

Sebamed´i kui meditsiinilise nahahooldussüsteemi tutvustamine arstidele ja apteekritele algas Saksamaal 1968. aastal ja alates 1971. aastast on Sebamed´i eksporditud enam kui 80 välisriiki. Eestis on Sebamed apteekides saadaval alates 1996. aastast.

 

Teaduslikult tõestatud

Sebamed´i  tooted on väljatöötatud koostöös dermatoloogide, farmakoloogide ja ülikoolide kliinikutega ning aluseks on võetud viimaste dermatoloogiliste uurimuste tulemused. Kõik tooted on läbinud dermatoloogilise ja/või kliinilise testi,  mõju ja stabiilsuse testi juba enne toote turule jõudmist.

Sebamed´i toodete väljatöötamine baseerub normaalse naha happemantli pH-väärtusel. Happemantel on naha kaitsebarjäär, mille toimimist sebamed´i tooted toetavad ja kaitsevad.

Sebamed´i toodete puhul on tagatud hea nahataluvus, tooted on kergesti peale kantavad (silikoonõlide vabad), nahaomased ja kiiresti imenduvad. Aktiivsed toimeained on hoolikalt valitud, millega on tagatud toimeainete kõrge kvaliteet, tõestatud efektiivsus ja ohutus. Toimeainete kontsentratsioon on täpselt välja arvutatud ning seega tagatud lubatud toime.

Tundliku ja probleemse naha väidetav efekt on testitud ja tõestatud konkreetsete inimeste peal, kel on antud kaebus, mitte ei põhine tervete vabatahtlike peal sooritatud testi tulemustel.

Ärrituse ja allergilise reaktsiooni risk on viidud miinimumini ja efektiivsus maksimumini. 

 

 

 

 

 

 

 

Sebamed - 50 aastat apteegikosmeetikat. enam kui 20 aastat Eestis !